Counter-Strike.16 - Coduri / cfg-uri !
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Counter-Strike.16 - Coduri / cfg-uri !


 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 [CS16] Auto Steam Slot (v. 0.2)

In jos 
AutorMesaj
Snak3r
Administrator
Administrator
Snak3r


Mesaje : 14
Data de inscriere : 25/01/2015

[CS16] Auto Steam Slot (v. 0.2)   Empty
MesajSubiect: [CS16] Auto Steam Slot (v. 0.2)    [CS16] Auto Steam Slot (v. 0.2)   Icon_minitimeDum Ian 25, 2015 9:27 pm

Descarcare: http://www.mediafire...czuesi5mcg4qzts

Descriere: Am facut acest plugin de la 0 special pentru ownerii serverelor cs16.ro. Intentionez sa postez si sursa intr-un viitor aproapiat insa momentan pluginul functioneaza doar pe serverele cs16.ro, ca sa fiu mai exact doar pe cele care au in hostname "cs16.ro".
Pluginul nu contine nici un fel de reclama, bind-uri personalizate, etc... l-am facut pentru a putea fi folosit de catre toata lumea fara a influenta jucatorii intr-un anumit fel, cum am auzit de alte pluginuri de acest gen ca redirectioneaza "in secret" jucatori.
Pluginul contine si obtiunea de a afisa cate minute ati petrecut pe server prin comanda /steamtime. Suporta urmatoarele formate
8 zile si 16 ore
23 ore si 45 minute
30 minute
1 minut
25 secunde
Instalare
Fisierul cs16_steamslot.amxx il copiati in amxmodx/plugins/
In fisierul amxmodx/configs/plugins.ini adaugati la sfarsit linia
cs16_steamslot.amxx
Specialitati:
Am adaugat o facilitate mai pro ca sa zic asa, atunci cand un jucator foloeste comanda /steamslot
In functie de un cvar puteti alege urmatoarele:

cs16_steamslot_aprove 1/0 - 1 activat / 0 dezactivat ; in cazul in care este activat jucatorul care foloseste comanda are nevoie de autorizatie de la owner pentru a i se activa slotul, si anume cam asa ceva va aparea in users.ini

Pentru a autoriza slotul jucatorului nu trebuie decat sa stergeti semnul ; din fata adresei steamid, nu a numelui!
In joc un mesaj ca si acesta va aparea jucatorului care a folosit comanda:
Posted Image

cs16_steamslot_auto 1/0 - 1 slotul se introduce automat / 0 slotul se introduce la schimbare hartii


Cvaruri pe lang cele 2 mentionate mai sus
cs16_steamslot_active 1/0 - 1 pluginul este activ / 0 pluginul si toate comenzile sunt dezactivate
cs16_steamslot_minutes - numarul de minute necesar pentru ca jucatorul sa poata obtine slot la folosirea comenzii


Comenzi:
/steamslot - cere un slot pe server
/steamtime - afiseaza timpul total si curent petrecut pe server
Sus In jos
https://resursecs21.forumgratuit.ro
 
[CS16] Auto Steam Slot (v. 0.2)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [CS16] CSDM Auto Team Ballance
» [CS16 Addons]AMX Mod X
» [CS16] Easy Who
» [CS16] Data si ora .
» [CS16] Preturi / rankuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Counter-Strike.16 - Coduri / cfg-uri ! :: Counter Strike 1.6-
Mergi direct la: